505-929-389 ogrodygrass@gmail.com

Czy warto skorzystać z pomocy ogrodnika?

Czy warto skorzystać z pomocy ogrodnika?

Masz ogród lub ogródek i zastanawiasz się czy skorzystać z usług profesjonalnego ogrodnika? Dowiedz się jakie korzyści przyniesie Ci takie rozwiązanie i kiedy warto zdecydować się na ten krok.

Korzyści z zatrudnienia ogrodnika:

  • Profesjonalnie zadba o Twój ogród – to chyba jedna z największych zalet. Ogrodnik warszawa wie doskonale czego wymagają poszczególne rośliny. Ma to duże znaczenie szczególnie przy tworzeniu ogrodu – profesjonalista podpowie Ci, jakie gatunki można sadzić obok siebie, i które stanowiska będą najkorzystniejsze dla jakich odmian. Regularna współpraca z pewnością pozwoli Ci cieszyć się pięknym ogrodem przez cały rok.
  • Zaoszczędzisz czas – jak wiadomo rośliny wymagają sporo troski i umiejętnego pielęgnowania, jeśli nie masz na to czasu, nie przepadasz za ogrodnictwem albo po prostu brak Ci wiedzy na ten temat to zdecydowanie lepiej powierzyć te obowiązki komuś innemu.
  • Możesz wybrać zakres usług – firmy ogrodnicze mają bardzo szerokie zakresy proponowanych usług – to od Ciebie zależy na co się zdecydujesz. Możesz wybrać kompleksowe stworzenie całego ogrodu od podstaw albo tylko opiekę nad już istniejącym. Decydując się na skorzystanie z pomocy ogrodnika nie musimy zatrudniać go na cały rok, równie dobrze można robić to jedynie sezonowo albo incydentalnie (np. w razie wyjazdu na wakacje kiedy sami nie będziemy w stanie zadbać o swoje rośliny).

Zatrudnienie ogrodnika wiąże się oczywiście z poniesieniem określonych kosztów jednak niesie ze sobą nieproporcjonalnie wiele korzyści. Oczywiście im większy mamy ogród tym bardziej przyda się pomoc w jego prowadzeniu. Pielenie, nawadnianie, rozsadzanie, nawożenie, przycinanie i wszelkie inne prace zajmują same w sobie sporo czasu a oprócz tego wymagają także profesjonalnej wiedzy jak należy te czynności wykonywać, kiedy i przy użyciu jakich narzędzi lub substancji. Decydując się na skorzystanie z pomocy nie musisz dokształcać się w tym zakresie i masz pewność, że Twoje rośliny nie ucierpią przez niewłaściwą pielęgnację. Zajmując się ogrodem samemu bez odpowiednich umiejętności narażamy się na realne straty finansowe w postaci np. uschniętych, schorowanych roślin a także straty estetyczne, ponieważ ogród w takim stanie z pewnością nie będzie miejscem przyjemnym dla oka i duszy.

Sytuacje, w których zdecydowanie warto sięgnąć po pomoc ogrodnika:

  • wyjazd – nasze rośliny nie ucierpią podczas naszej nieobecności,
  • projektowanie ogrodu – na tym etapie możemy poprosić o pomoc w stworzeniu mało wymagającego ogrodu, o który będziemy mogli zadbać sami,
  • wprowadzanie zmian – najlepiej powierzyć to specjalistom, którzy wiedzą kiedy jest na to najlepszy czas i jak prawidłowo to zrobić,
  • przedwiośnie/jesień – sezony, w których sporo się dzieje i natężenie pracy jest większe a rośliny wymagają np. umiejętnego zabezpieczenia przed mrozami.

To całkiem normalne, że nie jesteśmy specjalistami w każdej dziedzinie dlatego chcąc cieszyć się pięknym ogrodem warto udać się do profesjonalisty, który pomoże nam osiągnąć ten cel.