505-929-389 ogrodygrass@gmail.com

Jakie miejsce wybrać na ogródek?

Jakie miejsce wybrać na ogródek?

Nawet jeśli nie masz dużej powierzchni na podwórku, nadal możesz stworzyć piękny ogród, który dobrze zagospodaruje przestrzeń, którą dysponujesz.

Perfekcyjne miejsce na domowy ogródek

Wybierz obszar, który dostaje 6-8 godzin słońca dziennie. Ponieważ większość kwitnących roślin i warzyw wymaga pełnego słońca do prawidłowego wzrostu, wybierz najbardziej słoneczny obszar na swoim podwórku, aby umieścić tam ogród. Jeśli w ciągu dnia nie ma dużo światła, nadal możesz być w stanie hodować rośliny, które kwitną w cieniu.

Rośliny, które nie otrzymują wystarczającej ilości światła, nie będą wytwarzać tylu kwiatów ani rosnąć. Wybierz miejsce w pobliżu źródła wody. Spróbuj znaleźć obszar, który ma naturalne źródło wody lub znajduje się w pobliżu przyłącza węża zewnętrznego. W ten sposób gleba pozostanie wilgotna, co zmniejszy prawdopodobieństwo wysuszenia i zabicia roślin. Jeśli nie możesz umieścić swojego ogrodu bezpośrednio przy źródle wody, upewnij się, że jest on jak najbliżej. Możesz także spróbować zbudować sztuczny staw, jeśli chcesz utrzymać nawodnienie gleby.

Wybierz miejsce, w którym będziesz mieć łatwy dostęp do ogrodu. Poszukaj miejsca na podwórku, w którym możesz zobaczyć swój ogród z okna lub miejsca na podwórku, abyś mógł się nim cieszyć. Upewnij się, że możesz z łatwością wejść do ogrodu, aby łatwiej zadbać o swoje rośliny.

O czym musisz pamiętać?

Unikaj umieszczania go w trudno dostępnym miejscu, ponieważ może to być trudniejsze. Zmierz przestrzeń, którą masz do dyspozycji w swoim ogrodzie. Rozciągnij taśmę pomiarową na całej długości i zapisz pomiar na kawałku papieru. Następnie dokonaj pomiaru szerokości obszaru. Sprawdź dokładnie swoje pomiary, aby upewnić się, że są dokładne, abyś mógł efektywnie zaplanować przestrzeń. Jeżeli szukasz profesjonalistów w dziedzinie jaką jest zakładanie ogrodów w Warszawie skontaktuj się z nami!

Zazwyczaj działki najlepiej rosną w prostokątnych obszarach, ale możesz nadać ogrodowi inny kształt, na przykład trójkąt lub okrąg, jeśli lepiej pasuje do przestrzeni.
Wskazówka: umieść drewniane słupki na obwodzie obszaru i rozciągnij sznurek między nimi, aby lepiej zwizualizować rozmiar przestrzeni.