505-929-389 ogrodygrass@gmail.com

Usuwanie chwastów z trawnika

Usuwanie chwastów z trawnika

W celu posiadania ładnego trawnika trzeba o niego dbać między innymi poprzez regularne koszenie czy grabienie. Jednak nie wszystkie trawniki są piękne i zadbane, może się zdarzyć, że kupiony przez nas ogród ma brzydki i zaniedbany trawnik wówczas trzeba będzie przeprowadzić jego renowację. Brzydki i niechlujny trawnik trzeba w pierwszej kolejności skosić oraz zasilić nawozem trawnikowym. Zapewne taki trawnik ma też sporo chwastów większość z nich zostanie zniszczona podczas koszenia, ale niskie chwasty zapewne przetrwają.

Takie chwasty niszczy się przy pomocy środków chwastobójczych.

Pojedyncze okazy, które przetrwają najlepiej wyrwać ręcznie. Oczywiście po każdym koszeniu nie można zapomnieć o grabieniu trawnika. Do najczęściej występujących chwastów na trawnikach zalicza się:

  • Mniszek – rozmnaża się poprzez nasiona roznoszone przez wiatr można go wyrywać ręcznie lub przy większej ilości zastosować herbicyd.
  • Babka – rozmnaża się z nasion i kwitnie całe lato. Zazwyczaj porasta trawniki wyschnięte i zdeptane. Tak samo jak w przypadku mniszku można go wyrwać ręcznie lub usunąć za pomocą herbicydu.
  • Koniczyna – jest to chwast wieloletni, większość koniczyn zostanie zniszczona podczas koszenia, natomiast pozostałe można zniszczyć środkiem chwastobójczym.
  • Stokrotka – ich największy wysyp ma miejsce na glebach obojętnych i zasadowych. Chwast ten kwitnie od przedwiośnia do jesieni i rozmnaża się z nasion. Najlepiej usuwać go ręcznie lub przy większej ilości przy pomocy środków chwastobójczych
  • Mech – mech może opanować praktycznie każdy trawnik nawet ten najbardziej zadbany zwłaszcza po intensywnych opadach. Trzeba zwalczać go szybko przy pomocy środków przeciw mchom. Jeśli mech występuje systematycznie należy znaleźć co sprzyja ich rozwojowi. Przyczyny mogą być różne np. ocienienie, podtopienie itp.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą tutaj: https://ogrodygrass.pl/zakladanie-trawnikow/