505-929-389 ogrodygrass@gmail.com

Zakładanie trawników i trawniki z rolki

Gęsty, równy i soczyście zielony trawnik to marzenie wielu osób. Jego samodzielne założenie jest możliwe, wymaga jednak fachowej wiedzy, doświadczenia oraz narzędzi i czasu. Tu pojawia się problem, który możemy dla Państwa rozwiązać. Zajmujemy się profesjonalnym zakładaniem trawników, w tym również trawnik z rolki. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi realizując pracę w przydomowych ogrodach, jak również firmami, zarządcami nieruchomości i obiektów sportowych, a także urzędami miast i gmin.

kompleksowe zakładanie trawników

Dlaczego warto powierzyć zakładanie trawników profesjonalistom?

To proste – ponieważ doskonale się znamy na swojej pracy. Jej efektem będzie trawnik, o jakim od dawna Państwo marzyli. Piękny, mocny, zdrowy i miękki niczym perski dywan. Trawnik, który stanie się ozdobą Państwa ogrodu oraz ulubionym miejscem do wypoczynku oraz zabaw dla dzieci. Zakładanie trawników to jednak coś więcej niż tylko sianie dobrych gatunków trawy na odpowiednio przygotowanym gruncie. To również szereg innych prac, dzięki którym trawnik pozostanie nienagannie piękny przez długi czas.

Mamy sposób na ładny trawnik z rolki

Zakładanie trawnika to jeden z najprostszych i najczęściej wybieranych pomysłów na zagospodarowanie ogrodu. Najprostszy nie oznacza jednak najszybszy. Szczególnie kiedy mamy do czynienia z dużą powierzchnią terenu, wymagającą wcześniejszego zagospodarowania, wykarczowania, równania czy wykonania systemu nawadniania. Podejmując się samodzielnego wykonania takiej pracy, trzeba się liczyć z jej dużą czasochłonnością i wysiłkiem, który będzie trzeba w to włożyć nie posiadając odpowiednich narzędzi. Zakładanie trawnika Warszawa można również zlecić profesjonalistom w taj branży – naszej firmie. Dlaczego warto to zrobić?

Co obejmuje zakładanie trawników w naszej firmie?

Trawnik można założyć na dwa sposoby – dobrze lub źle. Dobrze oznacza wcześniejsze staranne przygotowanie terenu, z myślą o ewentualnych późniejszych nasadzeniach. W wielu przypadkach przed założeniem trawnika warto pomyśleć o wykonania systemu nawadniania terenu. Może on być ukryty pod ziemią i oczekiwać w spokoju na czas, kiedy rośliny będą wymagać nawadniania. Pozwoli to zaoszczędzić późniejszego rozkopywania trawnika lub korzystania z naziemnego systemu nawadniania, który jest mniej efektywny. Dobry trawnik Warszawa to także umiejętnie dobrany gatunek traw do rodzaju gleby, a także właściwe zagospodarowanie terenu. Decydując się na zakładanie trawnika w sposób przypadkowo, narażamy się na późniejszy nadmiar pracy – od częstszego koszenia, poprzez mozolne usuwanie chwastów i samosiejek, aż po niezadowolenie z uzyskanego efektu. Dlatego tym bardziej rekomendujemy współpracę z nami, dającą pewność że trawnik z rolki będzie wyglądać tak jak należy.

Przygotowanie terenu

Trawniki zakładane są w miejscach odpowiednio do tego przygotowanych. Wybieramy nieodpowiednie gatunki gleby oraz oczyszczamy ziemię ze znajdujących się w niej zanieczyszczeń.

Ochrona przed kretami

Aby trawnik nie padł ofiarą aktywności kretów, stosujemy specjalne siatki chroniące humus przed kretami. Są one zakopywane poziomo w ziemi, tworząc dla kretów blokadę nie do przejścia.

System nawodnienia

Trawniki wymagają regularnego podlewania. Najskuteczniejsza metoda to nawadnianie podziemne. Pozwala ono efektywnie używać wody, bez ponoszenia strat związanych z jej odparowaniem do atmosfery. Ponadto podziemne systemy nawadniania mogą być wyposażone w precyzyjną automatykę sterującą, połączoną np. ze stacją pogodową.

Nawiezienie ziemii

Zakładanie trawników to również przygotowanie odpowiedniego rodzaju gleby. Zostanie ona przez nas przywieziona, rozplantowana i zagęszczona, tworząc najlepsze możliwe warunki do rozwoju trawnika.

Powierz nam zakładanie trawnika w swoim ogrodzie

Działamy sprawnie i niezawodnie. Naszym klientom oferujemy doradztwo i pomoc. Jesteśmy w stanie przygotować również kompletny projekt zagospodarowania ogrodu, dzięki któremu stanie się on miejscem dopracowanym w każdym szczególe. Atrakcyjne ceny naszych usług, szybkie terminy realizacji, a także bogato portfolio wykonanych prac to jedne z najważniejszych powodów, aby nam zaufać.

Serdecznie zachęcamy do współpracy mieszkańców z naszej okolicy tj. miast takich jak: Falenica, Otwock, Józefów, Wawer, Wesoła i Stara Miłosna. Jesteśmy pewni, że szybki dojazd oraz krótki czas realizacji sprawi iż satysfakcja z założonego trawnika będzie jeszcze większa!

Gdzie wykonujemy trawniki? Wawer, Otwock, Józefów, Stara Miłosna, Wesoła i okolice!

Domy prywatne

Chyba każdy właściciel domu chce mieć ładny trawnik z rolki Warszawa, na którym może wypoczywać wraz z rodziną, urządzać grilla lub zapewnić na nim dzieciom miejsce do bezpiecznej zabawy.

Osiedla mieszkaniowe i tereny firm

Trawnik na stałe wpisał się w nasze otoczenie, także na terenach osiedli mieszkaniowych czy terenach otaczających firmy. Jeśli chcą Państwo kompleksowo wykonać taki trawnik, a następnie go pielęgnować, chętnie w tym pomożemy.