505-929-389 ogrodygrass@gmail.com

Nawadnianie ogrodów i serwis

Nieraz zapewne zastanawialiście się Państwo co decyduje o tym, iż jedne ogrody wyglądają tak świeżo, schludnie i wręcz zachwycają rozkwitającymi barwami różnorakich kwiatów. A inne z kolei są jakby nieco przytłumione, nieco zapomniane, choć nie można powiedzieć, iż nie zadbane i zarośnięte.

ogrody grass i ich nawadnianie

Zajmiemy się nawadnianiem Twojego ogrodu!

Niewątpliwie czynnikiem o tym decydującym nie są tylko chęci ich właścicieli, ale przede wszystkim dbałość o właściwe nawadnianie i bieżące prowadzenie wszelakich prac ogrodowych. Dopiero wówczas mamy bowiem do czynienia z zachwycającymi bujną zielenią i niesamowitymi barwami, pełnymi kwiatów ogrodami.

Trzeba jednakże mieć na uwadze, iż stworzenie takiego cudnego ogrodu i utrzymanie go w należytej kulturze wymaga bieżącego dbania o niego, jak i serwisowania sprawności wszystkich urządzeń. Stąd też zdecydowanie warto w tym względzie zdać się na profesjonalistów zarówno w kontekście stworzenia odpowiedniego systemu nawadniania, jak i bieżącego serwisowania całego ogrodu.

Dlaczego nawadnianie ogrodów Warszawa jest takie ważne?

Woda to źródło życia na Ziemi. Niezbędna dla ludzi, zwierząt i roślin. Niestety z roku na roku obserwujemy postępującą suszę, co ma bezpośredni wpływ na stan zieleni – również tej w Państwa ogrodach. Aby rozwijała się w sposób prawidłowy, była zdrowa i odporna na różne choroby i szkodniki, potrzebna jest jej woda. Opady atmosferyczne mogą okazać się niewystarczające, szczególnie upalnym latem. Nieustannie postępująca rozbudowa miast i związane z tym inwestycje budowlane i drogowe sprawiają że poziom wód gruntowych także się obniża. Jednym ratunkiem jest dedykowane nawadnianie ogrodów Warszawa. Możemy taki system dla Państwa zaprojektować, wykonać, a następnie zająć się jego utrzymaniem i serwisowaniem.

Profesjonalne i skuteczne nawadnianie ogrodów

Jeżeli jesteście Państwo z rejonu miast takich jak Warszawa, Otwock, Józefów, Konstancin, Nadarzyn, Piaseczno czy Stara Miłosna, Wesoła to zdecydowanie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w kontekście profesjonalnego nawadniania całego ogrodu, jak i bieżącego serwisowania zarówno urządzeń, jak i nasadzeń. Mamy bowiem pewność, iż poziom naszych usług, ich profesjonalizm i terminowość wykonywania powierzonych prac, znajdą uznanie w Państwa oczach.

Sprawdzone rozwiązania

Odnośnie systemu nawadniania, to proponujemy Państwu nawiązanie kontaktu już na etapie projektowania całego ogrodu, gdyż wielu błędów już wówczas można uniknąć, a stworzony od podstaw całościowy i nierzadko automatyczny system nawadniania bywa zbawienny nie tylko dla wyglądu ogrodu, ale też i dla zdrowia roślin. Gwarantujemy Państwu, iż od podstaw zaprojektujemy cały system nawadniania, uwzględniając wszelkie Państwa sugestie odnośnie potrzeb, jak i możliwości finansowych.

Sprawdzone systemy nawadniania

Należy też mieć na uwadze, iż raz stworzony system nawadniania nie jest bezobsługowy. Wymaga on bowiem bieżącego serwisowania, czyszczenia, wymiany zużytych elementów czy też zadbania o jego sprawność po sezonie zimowym. By temu wszystkiemu zaradzić niewątpliwie dobrym rozwiązaniem jest powierzenie prowadzenia prac serwisowych naszej firmie.

Co oferuje serwis nawadniania Warszawa?

Naszą specjalizacją jest kompleksowe wykonawstwo systemów nawadniających – naziemnych oraz podziemnych. Do realizacji takich instalacji wykorzystujemy najwyższej jakości materiały i niezawodne technologie, co przekłada się na wysoką bezawaryjność rozwiązań, a także ich długą żywotność i łatwość obsługi. Nie bez znaczenia jest również to, że wykonywane przez nas nawadnianie ogrodów Warszawa charakteryzuje się niskim zużyciem wody – co ma niebagatelne znaczenie dla budżetu, jak również dla szeroko pojętej ekologii.

Nawadnianie ogrodów w 3 krokach

Przygotowanie oferty i projekt

Każde zlecenie jest inne i podchodzimy do niego indywidualnie. Zależnie od wielkości ogrodu, ukształtowania terenu, a przede wszystkim występującej roślinności zaproponujemy najlepsze rozwiązanie nawadniania ogrodu.

Realizacja zlecenia

Kiedy zaakceptują Państwo ofertę i projekt, serwis nawadniania Warszawa przystąpi do realizacji zlecenia. Działamy sprawnie i kompleksowo, posiadając niezbędny sprzęt, pracowników oraz wieloletnią praktykę.

Uruchomienie, szkolenie i serwis

Kiedy system nawadniania ogrodu Warszawa będzie wykonany, następuje jego pierwsze uruchomienie, zapewnimy odpowiednie przeszkolenie z obsługi, gwarantujemy również późniejszy serwis nawadniania Warszawa.

Napisz lub zadzwoń

Jeżeli zatem pragniecie Państwo, by w Waszym ogrodzie działał bezproblemowo dobrze zaprojektowany i wykonany system nawadniania, polecamy skontaktować się z nami. Szczególnie, gdy jesteście Państwo z rejonu Warszawy, Otwocka czy też Józefowa. Ponadto oferujemy też świadczenie pełnego zakresu usług serwisowych, by Państwa ogród zawsze wyglądał pięknie i estetycznie, ciesząc oko jego właściciela.

Pytania i odpowiedzi

Czy wykonanie nawodnienia ogrodu zniszczy trawnik?

Automatyczne nawadnianie ogrodu to niesamowicie przydatny system dla wszystkich chcących cieszyć się pięknym trawnikiem niezależnie od panującej aury. System automatycznego nawodnienia to także sposób na oszczędność wody wykorzystywanej do podlewania ogrodu. Dobrze zaprojektowane i wykonane nawodnienie trawnika powoduje, że efektywność zużywanej wody jest znacząco większa niż w przypadku podlewania ręcznego, “z węża” czy przy pomocy przenośnych zraszaczy.

Kiedy warto wykonać system nawadniający ogród?

Idealnym rozwiązaniem jest wykonanie systemu nawadniającego jeszcze przed ostatecznym założeniem ogrodu i trawnika. Co jednak w przypadku gdy mamy już ładny przydomowy ogród ale chcemy zamontować system zraszaczy? Wbrew pozorom, nie będzie to wymagało rujnowania całej dotychczasowej pracy włożonej w pielęgnację ogródka. Rozprowadzenie rur doprowadzających wodę do systemu automatycznych zraszaczy wymaga oczywiście wykonania wykopów i naruszenia trawnika. Wykopy te jednak to tylko wąskie i relatywnie płytkie rowki w łatwy sposób przykrywane po wykonaniu prac wcześniej usuniętą darnią. Profesjonalni wykonawcy są w stanie wykonać je w ten sposób aby po zakończeniu robót niemalże nie dało się poznać w których miejscach system nawadniania był montowany.

To dobra wiadomość dla wszystkich chcących zamontować system nawadniania ogrodu i jednocześnie obawiających się potencjalnych zniszczeń i szkód podczas prac wykonawczych.